Blog

EST: Suveülikooli CV koodi valamine – mida ootame?

Net Groupi Suveülikooli kandideerimine on avatud veel kuni 1.maini! Suveülikool toimub sel aastal 18. – 22. juunil!

 

Suveülikooli kandideerimise üks nõue on valada enda CV koodi. Kuidas seda teha? Mida me selle all ootame? Need on mõned sagedamini esitatavatest küsimustest.

Järgnevalt jagab enda soovitusi Net Groupi .NET tarkvaraarhitekt Mait Poska. Mait on iga-aastaselt olnud osa Suveülikooli kandideerimistööde hindamise komisjonist, mille moodustavad Net Groupi kogenud arhitektid. Seetõttu on Maidul kogemusi ja soovitusi tulevastele kandideerijatele varrukast võtta.

 

Mõtle suurelt!

Mait seostab CV kodeerimise ülesande loomust Net Groupi sloganiga: „Me ei tee seda, mida Sa tellid. Me teeme seda, mida Sa vajad“. See võtab hästi kokku Net Groupi olemuse – otsime enda tiimiga liituma noori talente, kes suudavad mõelda kastist välja. Seetõttu ei ütle me sulle, kuidas kandideerida, vaid innustame sind suurelt mõtlema!

CV kodeerimise puhul vaatame seda, kuidas sa sellisele ülesandepüstitusele lähenenud oled. Sinu CV võib olla näiteks rakendus, millega näitad meile, mida oskad. Lahendus räägib sinu eest,“ sõnab Mait.

Anname kandideerijatele CV kodeerimisel vabad käed – me ei ütle ette, mida sa kodeerimiseks kasutama pead või milline lahendus olla võiks. Esita meile enda looming – olgu see mänguliselt lõbus rakendus või tõsisemat sorti lahendus. Hindame töid vaadates kandideerijate loovust.

 

Mida CV kodeerimise puhul kindlasti meeles pidada?

Vaatame tööde puhul kindlasti koodi kvaliteeti. Töö võiks olla tehtud selles raamistikus, millega soovid Suveülikooli raames edasi tegeleda. Kui soovid tulla tegema Javat, kodeeri enda CV Javas. Kui soovid aga tegema tulla .NETi, kodeeri enda CV .NETis,“ soovitab Mait.

Kui kasutad olemasolevaid lahendusi, ära unusta neile viidata. Laadides lähtekoodi mõnele platvormile, proovi ise see esmalt alla laadida ja katseta, et kõik toimiks. Nii veendud, et Suveülikooli hindajad saavad sinu lahendusele ligi.

Lisaks hoolitse juba aegsasti selle eest, et sinu arvuti oleks viirustest puhas! Töid laekub Suveülikooli raames palju ja viiruselised lahendused on hindajate jaoks ajakulukad.

 

Kandideeri enne 1. maid

Sel aastal ootame Suveülikooli kandideerima tulevasi ARENDAJAID ja TESTIJAID. Testijatele kehtivad samad kandideerimisnõuded, sest otsime noori, kes oskavad kirjutada automaatteste.

Loodame, et suutsime virgutada sinu loomingulisust kandideerimisel! Pane enda Suveülikooli kandideerimiseks vajalikud dokumendid teele hiljemalt 1. maiks ja anname sulle hiljemalt 10. maiks tagasisidet.

Loe lähemalt Suveülikooli kohta meie kodulehelt ja ole kursis jooksvate uudistega Facebooki ürituse lehel!

Edukat CV koodi valamist ja näeme juba peagi Suveülikoolis!